Případová studie

Manažerské účetnictví aneb když klasické účetnictví přestává stačit…..


případová studieŘídíte rostoucí firmu. A potřebujete o jejím chodu klíčové informace. Intuitivní řízení už nestačí, účetní moc nechápe, jak jinak připravit data, než je zvyklá pro úřady, a tak začínáte být tak trochu slepý. Takže se každý měsíc topíte ve změti čísel z výsledovky, rozvahy a snažíte se přijít tomu na kloub:

„Kdyby tak chtělo přiletět něco z nebe a říct mi, co které číslo znamená, jestli je to dobré nebo špatné, co si ohlídat a jaká opatření přijmout…..“ tu vám na okno zaklepe létající analytik a poskytne vám vysněný přehled hospodaření firmy, zhodnotí vývoj a poradí do budoucna….

To, co zní jako pohádka, můžete uvést do praxe, pokud do firmy zavedete tzv. manažerské účetnictví. A že je to celkem jednoduchá záležitost, nemusíte se bát kdovíjakých nákladů a získáte informace k nezaplacení, zjistíte z naší případové studie.

Problém, se kterým se dřív nebo později setká každá rostoucí organizace – klasické účetnictví, které zajistí plnění povinností pro úřady dle platné legislativy a základní výkazy organizace, neposkytne klíčové informace pro efektivní řízení a interpretaci hospodářských výsledků nebo odhad jejich vývoje.

Co dál?

Ekonomické služby psychologicky patří ještě do oblasti, kde zajišťujeme jen legislativně nutné věci a chceme vynakládat minimální náklady. Jenže absencí vhledu do hospodaření firmy, neporozumění číslům, nemožnost předpovědi výsledků v budoucnu nám značně komplikují život a jsme tak trochu slepí. Na intuitivní řízení už je ale naše firma velká.

Nastává přehodnocení situace a logický závěr, že potřebujeme do firmy vnést analytického ducha, strukturu do sledování hospodaření, a va vytvořit podmínky pro klíčová rozhodování pro řízení podniku! Jak na to? Aby to skutečně naplnilo naše potřeby a zároveň jsme nevynaložili velké finance? Odpovědí je tzv.manažerské účetnictví. Jak vypadá a jak ho ve firmě vytvořit, ukazuje přehledně naše případová studie, kterou si můžete stáhnout zde:

Ikona

Případová studie 4.00 KB 92 downloads

...